O SÍTI MRAKNET

Mraknet s.r.o. je společnost poskytující rychlé, spolehlivé a neomezené připojení k Internetu vč. mnoha dalších služeb. Naší prioritou je především kvalita a špičková péče o zákazníka. Tento cíl se snažíme vytvářet pomocí kvalitního hardwaru, technického vybavení a technickou odborností. Ať už jste běžný uživatel, odborník nebo firma, pečlivě nasloucháme všem Vašim potřebám a vždy se snažíme najít optimální řešení. Nejsme žádné sdružení, proto u nás nepreferujeme styl „udělej si sám“, naopak se Vám snažíme maximálně pomoci.

Nespíme na vavřínech, stále se snažíme naši síť modernizovat, rozšiřovat portfolio našich služeb a investovat nemalé náklady, abychom poskytli Vám, našim zákazníkům, co nejkvalitnější a dnes již standardní služby jako je Internet, Telefon, Televize, Kamery, Servery a u jiných často opomíjený kvalitní a rychlý servis.

Čeho chceme docílit, je dobré jméno a ta nejlepší reklama, kterou mohou být jen sami spokojení uživatelé našich služeb. Zatím můžeme s velkým potěšením konstatovat, že tomu tak je. Spokojenost našich zákazníků je spokojeností i naší společnosti.

Děkujeme za Váš zájem a důvěru
Mraknet s.r.o.

PŮSOBNOST SÍTĚ MRAKNET

Mapa působnost

NAPIŠTE NÁM...

Máte-li jakýkoliv dotaz, napište nám ho pomocí formuláře níže.
Vyplňte prosím e-mail, na který chcete zaslat naši odpověď:

Zásady zpracování osobních údajů Mraknet s.r.o.

3 + 1 =

NOVINKY

Zpráva

(09/11/2018 12:02:11)

Vážený zákazníku, Vaše osobní údaje chráníme v souladu s pravidly GDPR. Jak konkrétně jsou Vaše osobní údaje zpracovávány, k jakým účelům, na jak dlouho, z jakého právního důvodu a jaká jsou Vaše práva, se dočtete na Mraknet-Našim uživatelům nebo v sídle naší společnosti. Děkujeme za pochopení.

Zpráva

(14/10/2018 13:52:28)

Vážení zákazníci,

chtěli bychom Vás opět informovat o několika novinkách, které se udály v posledních měsících. Za poslední necelé 3 měsíce jsme opět rozšířili pokrytí naší sítě, výstavbou nových přístupových bodů, a to konkrétně přístupových bodů v Litohlavech, Radobyčicích, Mýtě, Červeném Hrádku, Letkově a Plzni. Zcela nově pokryté oblasti jsou: Strašice, Skořice a Nebílovy. Konkrétní pokrytí naší sítě můžete vidět na našich stránkách http://www.mraknet.com v sekci Působnost sítě Mraknet.

Dále jsme pokračovali ve výrazném posilování stávajících přístupových bodů v Oseku, Litohlavech, Volduchách a Rokycanech vč. posilování záložních zdrojů pro vysílače ve Starém Plzenci.

V neposlední řadě jsme výrazně posílili několik páteřních spojů pro obec Raková a Štěnovice, kde jsou nyní dostupné kapacity 400Mbit/s.

A nakonec byl dokončen významný projekt pokrytí Hotelu Central v Plzni inteligentní Wi-Fi s centrální správou vč. dodávky konektivity pro tuto síť. Nová síť pokrývá všech 7 poschodí tohoto Hotelu vč. pokrytí všech požadovaných pokojů a chodeb. Bylo osazeno 25 profesionálních aktivních prvků (Wi-Fi routerů), které vysílají na frekvenci 2,4GHz i 5GHz a zajišťují bezvýpadkový přechod mezi jednotlivými AP. Dle velice kladných ohlasů zaměstnanců i vedení hotelu, funguje vše dle představ a požadavků, což nás velice těší.

Poslední informace se týká první poznávací soutěže, která proběhla na našem facebookovém profilu v tomto týdnu. Přibližně každé 2 měsíce natočíme krátké video z nějaké stávající či nově pokryté oblasti, města nebo obce, kde je již dostupný náš Internet, vč. dalších služeb jako je Telefon, Televize, Kamerové systémy a mnoho dalšího. Vaším úkolem bude poznat o kterou konkrétní obec (město,oblast) se jedná. První z Vás pak obdrží nějakou odměnu :-) Sledujte proto náš FB profil: https://www.facebook.com/mraknet

Tímto Vám zároveň děkujeme za stále se zvyšující zájem o naše služby. Budeme se snažit Vaše očekávání naplnit, a čas od času je i překonat.

S pozdravem Mraknet s.r.o. http://www.mraknet.com

Zpráva

(18/09/2018 11:08:26)

Vážení uživatelé,
v minulém týdnu došlo ke kompletnímu upgradu (posílení) naší hlavní serverovny, která je umístěna v sídle naší firmy a řídí celou naší internetovou síť vč. všech dalších služeb. Posílení bylo potřeba z důvodu přechodu naší páteřní optické sítě na rychlost 10Gbit/s (10 000Mbit/s) a také, abychom mohli dále vylepšovat, posilovat a rozšiřovat portfolio našich služeb.

Aby se výpadek dotkl co nejméně našich uživatelů, byl naplánován na čas, kdy většina lidí již spí, tzn. Mezi půlnocí a 5h ráno :-) V tento čas jsme se tedy sešli a s ohledem na uživatele, kteří jsou na síti i v tyto pozdní hodiny začalo postupné odpojování veškeré technologie, od nejméně důležité k nejdůležitější. Průměrná doba odstavení jednotlivých zařízení (serverů, routerů, switchů atd.) byla vždy cca 5 min. Během této doby došlo k úplné výměně zařízení za nové nebo pravidelné údržbě zařízení, přesunutí na nové místo v rackovém rozvaděči, popř. k zálohování a aktualizaci softwaru.

Nejdéle trvala výměna hlavního serveru, kde bylo potřeba přepojit několik stávajících optických vláken o rychlosti 1Gbit/s na nová vlákna o rychlostech 10Gbit/s. Zároveň muselo dojít ke kompletní konfiguraci nového serveru. Pravidelné údržby se dočkal i náš profesionální záložní zdroj energie o výkonu 5kW vč. naší elektrocentrály, která nastupuje v případě dlouhého výpadku el. energie.

Vše se povedlo přesně dle plánu, s minimem výpadků o délce vždy maximálně několik minut. Nová serverovna s novější technologií má nyní mnohem vyšší výkon, možnost navýšení všech koncových bodů na optickém kabelu na 10Gbit/s, nižší odběr el. energie i menší rozměry.

Následující den proběhlo posílení přívodu internetu, na náš páteřní bod, pro celé Rokycansko na již zmiňovanou rychlost 10Gbit/s a rovnou jsme tak využili potenciál naší nové serverovny.

Tímto Vám zároveň děkujeme za stále se zvyšující zájem o naše služby.
S pozdravem Mraknet s.r.o.

DALŠÍ NOVINKY

KONTAKTY